انواع میراگرها و دانلود ضوابط طراحی جداسازها

میرایی و انواع آن، بررسی انواع میراگرها یا جداسازها و دانلود ضوابط طراحی آنها:

میرایی:پدیده ی کاهش تدریجی دامنه ی ارتعاش، میرایی نامیده می شود. در میرایی، انرژی جنبشی ارتعاشی سیستم بنا به مکانیسم های مختلفی مستهلک می شود. در یک سازه ی در حال ارتعاش، این مکانیسم ها عبارتند از، اصطکاک در اتصالات فولادی ، باز و بسته شدن ترکهای میکروسکوپی در بتن ، اصطکاک بین عناصر سازه ای و ناسازه ای ( نظیر دیوارهای جداساز ) و موارد مشابه .

انواع میرایی :

میرایی سازه ها تحت تحریکات زلزله به صورت ترکیبی از میرایی خارجی ویسکوز (لخت) ، میراییداخلی ویسکوز (لخت) ، میرایی اصطکاکی ، میرایی هیستریزیس و میرایی تشعشعی می باشد ·

میرایی خارجی ویسکوز (لخت) :

نوعی از میرایی است که توسط هوا ، آب و شرایط محیطی اطراف یک سازه بوجود می آید و در مقایسه با انواع دیگر میرایی ها بسیار کوچک و در اکثر اوقات با تقریب خوبی قابل صرف نظر است .

میرایی داخلی ویسکوز (لخت) :

این میرایی حاصل خاصیت ویسکوزیته (لختی) ماده بوده و متناسب با سرعت است به نحوی که نسبت میرای متناسب با فرکانس طبیعی ساختمان افزایش می یابد . میرایی داخلی لخت به سادگی و عمدتاً در در روابط و در تحلیل دینامیکی می تواند منظور می شود . این نوع میرایی غالباً برای ارائه هر نوع میرایی دیگر به کار می رود و معروفترین نوع میرایی است.

میرایی اصطکاکی :

این میرایی که میرایی کلمب هم نامیده می شود به علت وجود اصطکاک در اتصالات و یا نقاط تکیه گاهی پدید می آید . بدون توجه به سرعت و جا بجایی ثابت است و بسته به مقدار جابجایی به دو روش با آن برخورد می شود . اگرمقدار جا بجایی ها کوچک باشد به عنوان یک میرایی داخلی لخت و اگر مقدار جا به جایی بزرگ باشد به عنوان یک میرای هسترزیس در نظر گرفته می شود .

میرایی هیسترزیس :

این میرایی هنگامی اتفاق می افتد که رفتار ماده تحت بار رفت و برگشتی در محدوده الاستیک قرار می گیرد . مساحت چرخه ی هیسترزیس در واقع بیان گر مقدار انرژی اتلاف شده در هرسیکل از بارگذاری می باشد.

۵. میرایی تشعشعی :

با تعمیم همین مسئله برای فواصل نتیجه می گیریم که اتلاف انرژی در هر سیکل از بارگذاری معادل سطح می باشد . هنگامی که یک سازه ساختمانی ارتعاش می کند ، امواج الاستیک در محیط نامتناهی زمین زیر ساختمان منتشر می شود . انرژی تزریق شده به سازه از همین طریق میرا می شود . این میرایی تابعی از ضریب الاستیک یانگ (خطی) ، نسبت پواسون و چگالی زمین بوده و نیز به جرم بر واحد سطح سازه و ضریب سختی به جرم ان بستگی دارد .

میراگر

جداساز تکیه گاه لاستیک_طبیعی NRB

جداساز لرزه ای تکیه گاه لاستیک طبیعی Natural Rubber Bearing NRB
در این جداگر از یک لاستیک طبیعی استفاده میشود که ضریب میراگری پایین دارد. این لاستیک ها با چهار مدول الاستیک مختلف برای تحمل بارهای ستونها مورد استفاده قرار میگیرند. این جداگرها به منظورتحمل جابجایی افقی و عمودی به کار میروند و معمولا به میراگر جداگانه نیاز دارند. طراحی این جداگر نسبت به انواع دیگر ساده تراست چون امکان تغییرخواص ماده مورد استفاده به دلیل وجود لاستیک با مدولهای الاستیک مختلف وجود دارد. در این جداگرها نیز برای جلوگیری از تورم جانبی و تقویت سختی در راستا های عمودی و افقی از صفحات فولادی استفاده میگردد.
ویژگی ها: – برای بارهای از ۱۰۰ تن تا ۲۰۰۰ تن روی هر واحد قابل استفاده است – طراحی آسانتر نسبت به انواع دیگر جداگر – قیمت پایین نسبت به انواع دیگر جداگر

جداساز تکیه گاه لاستیکی با میرائی بالا HDR

جداساز لرزه ای تکیه گاه لاستیکی با میرایی بالا High Damping Rubber Bearing HDR
این جداگرها بین دو فلنج بالایی و پایینی خود دارای صفحات لاستیکی و فولادی متعدد هستند. صفحات فولادی از تورم جانبی لاستیک جلوگیری میکند وسختی Stiffness جداگر را در راستا های عمودی و افقی بالا میبرند. معمولا لاستیک با مدول برشی MPa 0.9 – ۰٫۶۵ مورد استفاده قرار میگیرد ودر بیشتر موارد ضخامت صفحات لاستیکی ۱۰-۴ میلیمتر و صفحات فولادی ۶-۲ میلیمتر است. لاستیک های مورد استفاده دراین جداگرها علاوه بر خاصیت فنری میرایی بالا دارند در نتیجه به میراگر جداگانه نیازی نیست و در مواردی که محدودیت فضای نصب وجود دارد کاربرد زیادی دارند.
ویژگی ها:
– برای بارهای از ۱۰۰ تن تا ۲۰۰۰ تن روی هر واحد قابل استفاده است
– صفحات لاستیکی آن به دلیل ماندگاری و حفظ خواص در طول زمان عملکرد یکنواختی در طول زمان و تکرار لرزش ها دارد

جداساز لاستیکی با هسته سربی LRB

جداساز لرزه ای لاستیکی با هسته سربی Lead Rubber Bearing LRB
این جداگرها علاوه بر صفحات لاستیکی و فولادی دارای هسته سربی میله ای شکل جهت جذب انرژی و میرا کردن لرزشهای زمین هستند. تفاوت عملکرد جداگرلرزه ای لاستیکی با هسته سربی با جداگر لرزه ای تکیه گاه لاستیکی تغییر شکل پلاستیک هسته سربی و جذب انرژی است که همراه با تغییر فرم صفحات لاستیکی انجام میپذیرد. در آزمایشهای انجام شده هم نتایجی نزدیک به نتایج پیش بینی شده در طراحی به دست آمده است.
هسته سربی میتواند دردرجه حرارت معمولی در لرزشهای متوالی تبلور مجدد Recrystallization پیدا کرده در نتیجه رسیدن مکرر سرب به تقطه تسلیم منجر به گسیختگی در اثر خستگی Fatigue نمیشود.
ویژگی ها:
– برای بارهای از ۱۰۰ تن تا ۲۰۰۰ تن روی هر واحد قابل استفاده است
– هسته سربی این جداگرها با در نظر گرفتن به خصوصیات سازه قابل طراحی است و عملکرد قابل توجهی در میرا کردن لرزش های ساختمان با جذب انرژی دارد
– ماندگاری حتی در تکرار لرزش های زمین

برای دانلود ضوابط طراحی میراگرها روی لینک های زیر کلیک فرمایید:

asce-7-chapter-17

asce-7-chapter-18

همکار عزیز: نظرات شما مایه دلگرمی ما و باکیفیت تر شدن مطالب سایت  میشود . خواهشمندیم در پایین همین صفحه نظرات خود را درباره این پست, بگذارید.متشکریم.

مهندس عزیز، صفحات این سایت کاملا بروز و ابدیت می باشد. از شما دعوت می کنیم برگه ها و صفحات متنوع سایت خودتان را بازدید نمایید. (مشاهده  لیست تمام نوشته ها و جزوه های رایگان دانلودی سایت لرن سیویل ) هدف ما خدمت به همکاران و جلب رضایت شما سروران گرانقدر است. بابت حضورتان متشکریم%

دانلود فیلم های آموزش ایتبس و سیف به زبان ساده                                                                       دانلود فیلم های آموزش ایتبس و سیف به زبان ساده

اگه نیاز به اموزش حرفه ایی  ایتبس و سیف ( مطابق مقررات جدید و به زبان ساده ) داری، بقیه مطالب این صفحه رو بخون….

برای مشاهده و دانلود فیلم های آموزشی رایگان ، اینجا کلیک نمایید.

برای مشاهده برترین محصولات آموزشی روی لینک های زیر کلیک نمایید:

اگر در سایت لرن سیویل ایتبس و سیف را به طور حرفه ایی یاد نگیرید, مطمئن باشید هیچ جای دیگری آنها را نخواهید آموخت%

کتاب گام به گام آموزش کاربردی ایتبس ۲۰۱۵ و سیف ۲۰۱۴ تصویری وبه زبان ساده
فیلم آموزش طراحی سازه های بتنی با دیوار برشی در ایتبس ۲۰۱۵ ( ۱۴ ساعت )
فیلم آموزش تحلیل دینامیکی در ایتبس
فیلم آموزش کامل سیف ۲۰۱۴ به زبان ساده

فیلم آموزش کنترل های سازه ایی و آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله در ایتبس و سیف

فیلم آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی LRFD در ایتبس ۲۰۱۵”به زبان ساده”

فیلم آموزش اتوکد برای مهندسین   &   فیلم آموزش طراحی دیوار حائل در ایتبس

فیلم آموزش گام به گام طراحی سازه بتنی در ایتبس ۲۰۱۵

فیلم آموزش گام به گام ترسیم نقشه های اجرایی بتنی بر اساس نتایج ایتبس و سیف

فیلم آموزش کاربردی طراحی دال های بتنی در ایتبس و سیف

فیلم آموزش نقشه کشی سازه های فولادی بر اساس نتایج ایتبس و سیف

فیلم آموزش کامل نقشه کشی معماری

۴۰ ساعت آموزش کامل مقاومت مصالح

فیلم آموزش کامل و کاربردی تحلیل تاریخچه زمانی

فیلم آموزش کامل طراحی سوله در سپ sap2000

پرسش و پاسخ + انتشار دانسته ها در انجمن لرن سیویل  ” برای ورود” روی لینک زیر کلیک نمایید”

ورود به انجمن لرن سیویل

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

https://www.youtube.com/channel/UCPUZJrOAS05ADpGtdMBml2A یوتیوب

https://www.facebook.com/farzadchamanara64فیس بوک

https://plus.google.com/u/0/113133398983506379338/postsگوگل پلاس

https://twitter.com/FChamnaraتویتر

https://telegram.me/joinchat/B-iM3D8fdloYKZ1CYzuMHAگروه تلگرام

https://telegram.me/lcivilcomکانال تلگرام

توجه: شما میتوانید مطالب، پروژه ها و مقالات خود را در سایت ما به نام خودتان منتشر نمایید. ( برای ارسال مطلب اینجا کلیک کنید)

بهترین و بی نظیرترین کتاب ها و فیلم های آموزشی مهندسی عمران را در آموزشگاه لرن سیویل تهیه نمایید.
LCIVILCOM@ در تلگرام به ما بپیوندید%

https://telegram.me/lcivilcom

لینک گروه تلگرام ما :

 https://telegram.me/joinchat/CNPMhgZxolzQNLs71NikiQ

چرا لرن سیویل ؟!!

سایت لرن سیویل با هدف آموزش گسترده نرم افزارهای طراحی سازه های ساختمانی با تاکید بر ایتبس و سیف ، مخصوصا آخرین ورژن های آنها ، هم چنین ارائه جزوات، فیلم ها و محتوای آموزشی پژوهشی مرتبط با مهندسی عمران تاسیس گردیده است و تا کنون موفق به تولید چندین محصول فوق العاده و بی نظیر گردیده است که مورد استقبال بی نظیر دانشجویان و مهندسین عزیز کشور واقع گردید و همین امر مشوق اصلی تیم آموزشی لرن سیویل برای توسعه برنامه ها و گسترش خدمات آموزشی مهندسی بوده است. لرن سیویل از بدو تاسیس بصورت منظم و برنامه ریزی شده چارت آموزشی خود را تدوین و حسب آن فعالیت نموده و وفق برنامه ایده آلی که برای شش ماهه اول و دوم پیش بینی گردیده بود، محصولات خود را تولید و تقدیم کاربران عزیز نموده است. ضمن آنکه همواره همکاران و مهندسین عزیز در جریان روند کار و برنامه های  آموزشگاه اینترنتی لرن سیویل قرار گرفته و کاربران ما تعیین کننده عنوان محصولات آموزشی آتی ما هستند. استراتژی ما همواره بر اصول زیر استوار بوده و خط مشی مدیران و مدرسین آموزشگاه می باشد که انشاالله همین روند تداوم خواهد داشت:

۱: آموزش بروز نرم افزارهای مهندسی عمران مطابق آخرین تغییر مقررات ملی ساختمان و آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله

۲: آموزش موثر با هدف آمادگی صد در صدی کاربر برای ارائه پروژه به کمیسیون کنترل نقشه نظام مهندسی و دستگاه اجرایی

۳: آموزش کاربردی و پروژه محور ( بصورت فیلم و تصویر و جزوه) در قالب مثال های عملی

۴: آموزش طراحی سازه برای تمام نواحی زلزله خیز کشور و تدریس تمام نکات مربوطه

۵: آموزش به زبان ساده و صمیمی، به شکلی که در پایان هیچ گونه ابهامی برای کاربر باقی نمانده و مشتری را از تهیه محصولات مشابه و هزینه اضافی بی نیاز نماید.

۶: آموزش نکات کاربردی اجرایی و طراحی ( غیر نرم افزاری ) سازه مورد نظر به شکلی که کاربر با مفاهیم و مبانی طراحی آشنا شده و صرفا یک کاربر پروفشنال نرم افزار نباشند.

۷: آموزش ارزان و با نازل ترین قیمت ممکن به جهت آنکه امکان تهیه این محصولات برای تمامی اقشار جامعه امکان پذیر باشد. شما با یک جستجو ساده در فضای مجازی خواهید فهمید که قیمت محصولات آموزشی ال سیویل، واقعا ناچیز بوده و تقریبا رایگان می باشند. ( قیمت تمام محصولات سایت ما کمتر از هزینه خرید یک جفت کفش می باشد!! بیش از پنجاه ساعت فیلم آموزشی و جزوات و …که شما با مطالعه آنها به طراحی انواع سازه های فلزی و بتنی ، دیواربرشی، فنداسیون، تحلیل دینامیکی و …مسلط خواهید شد!)

۸: آموزش تضمینی ۱۰۰% و قطعی کاربران و ایجاد اعتماد بنفس برای طراحی سازه های پیشرفته تر

۹: پوشش کاربران مبتدی تا پیشرفته. یعنی آموزش های ما از نحوه بازکردن نرم افزار شروع می شود و تا تیپ بندی و طراحی فاینال مقاطع و کنترل های لازم ادامه دارد. مدرس ما با این فرض که کاربر هیچ اطلاعی از نرم افزار نداشته و برای اولین بار قصد یادگیری طراحی نرم افزاری سازه را دارد، شروع به آموزش با زبان ساده می نماید.

۱۰: آموزش صفر تا صد طراحی طراحی سازه ها بر اساس آیین نامه های مورد قبول سازمان نظام مهندسی کشور. مثلا برای سازه های بتنی هم آیین نامه کانادا و هم آمریکا را آموزش داده ایم. هم تحلیل استاتیکی و هم دینامیکی را در پروژه ها بطور کامل بررسی کرده ایم. و …

۱۱: پشتیبانی و رفع ابهام و اشکال مشتریان به صورت آنلاین.!! شما اگر در بازار کتاب یا فیلم آموزشی تهیه کنید، رفع اشکال و دسترسی به نویسنده برای شما تقریبا غیر ممکن است. اما در سایت ما با ایجاد انجمن, کانال و گروه تلگرام , ایمیل , پیامک و … امکان رفع اشکال و ابهام مشتریان عزیز فراهم شده است.

کسب رضایت مندی مشتریان همواره برای تیم لرن سیویل در اولویت بوده است. وقتی که یک مشتری پس از خرید یک محصول آموزشی به سایت ما بازگشته و تمامی محصولات را سفارش میدهد، همین امر رضایتمندی شما سروران ارجمند را اثبات می نماید که تقریبا در مورد همه مشتریان ما این موضوع صدق می کند. اگر شما مشتری سابق محصولات ما بوده اید و در حال خواندن این نوشته هستید، قطعا لبخندی بر لبانتان نشسته است. چون شما هم پس از خرید یک محصول ، تمام پک های ما را تهیه نموده اید! و این باعث افتخار ماست.

توصیه می کنیم حتما جزوات و فیلم های رایگان ما را در سایت ال سیویل دات کام دانلود و مطالعه بفرمایید تا با سبک تدریس مدرسین ما آشنا شوید. تصور می کنم دلیل آنکه کاربران عزیز، از بین صدها سایت اینترنتی ، لرن سیویل را برای آموزش نرم افزارهای مهندسی عمران انتخاب می کنند، برای شما هم ملموس باشد.

لرن سیویل WWW.LCIVIL.COM
از اینکه لرن سیویل را انتخاب کرده اید، سپاسگزاریم. ما را از نظرات خود محروم نفرمایید.
مطالب، محتوا، کتاب، پروژه و یا هر موضوعی که به آن نیاز دارید را از لرن سیویل، سایت خودتان بخواهید.
سعی خواهیم نمود خواسته شما را در حداقل زمان تامین نماییم. برای این منظور در قسمت نظرات هر مطلب، پیام خود را بگذارید.
هم چنین چنانچه در رابطه با مسایل موازی این سایت و علوم مهندسی عمران و معماری سوال و یا ابهامی دارید، با ما در میان بگذارید.
ما با دسترسی به افراد خبره و متخصص، در راه کمک به شما دوست عزیز و هموطنان خوبمان تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست.
چنانچه می خواهید مطالب و محتوای علمی آموزشی خود را در لرن سیویل به نام خود نمایش دهید، در قسمت تماس با ما ( منوی بالای صفحه اصلی سایت) و یا از طریق ارسال به مدیر سایت، فرزاد چمن آرا ، به آدرس زیراقدام نمایید.
۳۰vil.iranian@gmail.com
شما می توانید، پروژه ها، پلان ها، مقالات، پایان نامه و سایر محصولات خود را در سایت لرن سیویل به فروش بگذارید و از این راه برای خود درآمد پایدار ایجاد کنید.
چنانچه شما مدیر سایت و یا وبلاگ اکتیو و فعالی هستید، می توانید با گذاشتن لینک ما در سایت خود ( با عنوان پرتال دانلود محولات مهندسی عمران و معماری) و ارسال ایمیل به مدیر لرن سیویل، تبادل لینک با سایت و یا و بلاگ شما انجام شود.
شماره پشتیبانی: ۰۹۱۸۵۸۸۶۰۵۷ لطفا در صورت نیاز، فقط پیامک ارسال شود.

آموزش ایتبس

آموزش ایتبس   

آموزش ایتبس و سیف به زبان ساده, کاربردی , گام به گام, مبتدی تا پیشرفته, آموزش بروز نرم افزارها و دانلود رایگان بهترین جزوات مهندسی عمران در سایت لرن سیویل

لرن سیویلو دهها محصول بی نظیر دیگر که در قسمت فروشگاه سایت وجود دارد. پیشاپیش بابت خرید تان متشکریم و ورودتان را به گروه محاسبین سازه لرن سیویل خوش امد و تبریک عرض می نماییم. دسترسی شما به محصولات سریع بوده و به محض سفارش لینک دانلود در اختیار شما خواهد بود. امکان خرید پستی نیز برای شما سروران وجود دارد. با تشکر چمن آرا  مدیر سایت لرن سیویل
آخرین محصولات سایت

  • آموزش مدلسازی سوله های خرپایی و قوسی در نرم افزار SAP
   آموزش مدلسازی سوله های خرپایی و قوسی در نرم افزار SAP
   • بررسی اشکالات اجرایی در سازه های بتنی
    بررسی اشکالات اجرایی در سازه های بتنی
    • فیلم آموزش طراحی دال های مجوف کوبیاکس و یوبوت
     فیلم آموزش طراحی دال های مجوف کوبیاکس و یوبوت
     • فیلم آموزش طراحی معماری برای پروژه های مسکونی
      فیلم آموزش طراحی معماری برای پروژه های مسکونی
      • فیلم آموزش تکلااستراکچر برای سازه های بتنی به زبان ساده
       فیلم آموزش تکلااستراکچر برای سازه های بتنی به زبان ساده
       • فیلم آموزش کاربردی تکلا استراکچر به زبان ساده
        فیلم آموزش کاربردی تکلا استراکچر به زبان ساده
        • فیلم آموزش نرم افزار آباکوس | سری دوم
         فیلم آموزش نرم افزار آباکوس | سری دوم
         • فیلم آموزش نرم افزار آباکوس | سری اول
          فیلم آموزش نرم افزار آباکوس | سری اول
          • آموزش طراحی سازه فولادی با دیواربرشی بتنی در ایتبس
           آموزش طراحی سازه فولادی با دیواربرشی بتنی در ایتبس
           • فیلم آموزش تری دی مکس به زبان ساده
            فیلم آموزش تری دی مکس به زبان ساده
            • فیلم آموزش کامل ایتبس ۹٫۷٫۴ |صفرتاصد سازه بتنی در ETABS9.7.4
             فیلم آموزش کامل ایتبس ۹٫۷٫۴ |صفرتاصد سازه بتنی در ETABS9.7.4
             • آموزش گام به گام طراحی سوله به روش LRFD با SAP2000
              آموزش گام به گام طراحی سوله به روش LRFD با SAP2000