فیلم آموزش کاربردی طراحی معماری برای پروژه های مسکونی

طراحی معماری | فیلم آموزش کاربردی طراحی معماری برای پروژه های مسکونی :

فیلم آموزش طراحی معماری برای پروژه های مسکونی برای اولین بار در ایران : پس از آنکه فیلم آموزش نقشه کشی معماری و فیلم آموزش نرم افزار اتوکد را در این سایت ارائه کردیم که با استقبال فوق العاده همکاران عزیز قرار گرفتند، به درخواست شما عزیزان لبیک گفته و هم اکنون در یک سطح بالاتر، برای اولین بار در ایران، فیلم آموزش طراحی معماری را برای پروژه های مسکونی تقدیم شما مهندسین و دانشجویان عزیز می نماییم.

بیش از ده ساعت فیلم آموزشی کاربردی و بی نظیر در زمینه مهندسی معماری برای طراحی پروژه های مسکونی

[button link=”https://www.lcivil.com/shop/amozesh-tarahi-memari/” type=”icon” newwindow=”yes”] برای مشاهده و تهیه این فیلم آموزشی اینجا کلیک کنید[/button]

گام به گام …

پروژه محور و در قالب مثال های کاملا عملی و اجرایی …

روندی حرفه ایی ( شروع از پلان های ساده و ابتدایی تا آموزش دیزاین پروژه های تخصصی و حرفه ایی )

آموزش به زبان ساده با فرض مبتدی بودن مخاطب…

صفر تا صد اصول طراحی معماری پروژه های مسکونی…

آموزش با هدف ایجاد آمادگی قطعی در شما جهت ورود به بازارکار مهندسی …

قابل استفاده برای دانشجویان و مهندسین معماری، عمران و دست اندرکاران پروژه های ساختمانی…

آموزش طرح کامل پلان های مسکونی، جانمایی فضاها با منطق مهندسی مطابق نیاز بازارکار مهندسی ایران …

آموزش اصول و ضوابط طراحی مسکونی + پشت پرده و دلیل جانمایی فضاها…

آموزش تکنیک حل روابط معماری مسکونی، سیرکلاسیون، ارتباطات فضایی، اشرافیت و محرمیت، فرهنگ،محدودیت ها و …

آموزش نکات اجرایی و مسائل سازه ایی دخیل در طراحی معماری پروژه های مسکونی…

آموزش ستون گذاری پروژه، جانمایی عناصر سازه ایی و رفع تداخلات سازه ایی موثر بر طرح معماری…

آموزش ترسیم انواع کروکی، رفع قناسی و حل مشکلات ناشی از آن و برخوردهای معمارانه با زمین های خاص…

آموزش تهیه پلان های پیش طرح، ترسیم نقشه های اجرایی و نهایی بر اساس اصول آموزش داده شده…

آموزش ضوابط و مقررات معماری مورد نیاز طرح های مسکونی…

آموزش استفاده بهینه از فضاهای داخلی و کاهش پرت فضاهای مفید معماری…

آموزش استفاده از نورهای مفید طبیعی، اولویت بندی فضاها در نور و تهویه، رفع مشکل نور و تهویه بعدهای محدود سایت…

آموزش نکات مهم در بازشوها، نکات مربوط به داکت ها و تاسیسات، استفاده بهینه از چیدمان فضاها برای کاهش هزینه ها

آموزش نکات مربوط به انرژی در ساختمان و رعایت ضوابط مربوطه + آتشنشانی و …

آموزش استانداردهای تاسیسات، ابعاد تجهیزات و فضاهای حداقل معماری و ایجاد تعادل بین آنها…

شناخت محدودیت های حاکم بر معماری و نحوه برخورد با آنها …

نحوه رسیدن به ایده و کانسپت طراحی در پروژه های مسکونی …

پیدا کردن هسته طراحی و انواع روش برای شروع طراحی …

نکات تخصصی مربوط به دیزاین اتاق های خواب والدین و فرزندان، مسترروم، خواب مهمان، فضاهای نشیمن، آشپزخانه (تمیز و کثیف )، کریدورها و راهروها، دستگاه راه پله و نکات مهم مربوطه، سرویس های بهداشتی و …

تفکیک فضاهای خصوصی و عمومی، تعریف روابط داخلی آنها و تعریف مسیرهای حرکت با عناصر معماری …

اصول طراحی پارکینگ ها، پیلوت و فضاهای مشابه، رمپ ها و … در پروژه های مسکونی …

نحوه بررسی مقاطع و برش ها و توجه به پرسپکیو کلی پروژه برای توجه به هندسه، جلوگیری از سرگیری ها، تداخلات احتمالی معماری با سازه و تاسیسات و …

بررسی اجزائ داخلی فضاهای مسکونی به صورت تفکیکی، حالت ایده آل هندسه فضاها و رسیدن به چیدمان منطقی نهایی

بررسی کنسول ها، فضاهای نیمه باز و مسقف، پر و خالی کردن حجم، کار روی جداره ها، تعریف مسیر حرکت و …

آموزش تغییر هسته مرکزی طراحی و ارائه پلان های پیشنهادی مختلف حسب شرایط به کارفرما …

انجام صفر تا صد طراحی معماری چندین پلان مختلف و متنوع از مرحله کروکی تا رسیدن به طرح نهایی …

آموزش نحوه طراحی انواع زمین های خاص با کاربری های مختلف در طبقات ( پیلوت، پارکینگ، تجاری و … )

آموزش نحوه نقد و بررسی + ارزیابی پلان های مسکونی

ارائه منطق طراحی برای تمام بخش های داخلی فضای مسکونی و خطوط ترسیم شده ( دفاع از طراحی )

آموزش تهیه نقشه های اجرایی نهایی و دتایل های مربوطه ( جهت تحویل به کارفرما و نظام مهندسی )

آموزش هر آنچه نظام مهندسی ( کنترل نقشه ) برای تهیه نقشه های معماری از مهندس طراح خواهد خواست.(پلان، نماها، مقاطع و برش ها، شیب بندی، سایت پلان، بزرگنمایی پله، دتایل ها و … )

بررسی ده ها پلان مسکونی سه بعدی و دو بعدی مختلف و استخراج نقاط قوت و ضعف آنها …

ارائه تصاویر و فایل های اتوکدی تمرینات انجام شده در فیلم آموزشی به شما جهت بررسی بیشتر…

و خلاصه هر آنچه که شما باید برای طراحی معماری پروژه های مسکونی بدانید …!

مشاهده ویدئو : توضیحاتی راجع به این محصول از زبان مدرس

قطعا برای اکثر دانشجویان رشته مهندسی معماری، مهندسین عمران و سایر علاقه مندان به طراحی معماری این موضوع بسیار جذاب خواهد بود. از آنجا که بسیاری از محصولات آموزشی این سایت در رابطه با دروس و نرم افزارهای مهندسی عمران می باشند که توسط آقای فرزاد چمن آرا تدریس شده اند، تصور می شود اکثریت کاربرانی که این محصول را تهیه کنند، همکاران سازه و عمرانی ما باشند که با سبک تدریس کاربردی و زبان ساده ایشان آشنا هستند! هر چند که موضوع آموزش مربوط به رشته معماری بوده و قطعا برای دانشجویان و افراد مرتبط با آن بسیار موثر خواهد بود، لیکن به دلیل ویژگی های آموزشی منحصر بفرد این محصول، برای همه شما عزیزان توصیه می گردد.

[button link=”https://www.lcivil.com/shop/amozesh-tarahi-memari/” type=”icon” newwindow=”yes”] برای مشاهده و تهیه این فیلم آموزشی اینجا کلیک کنید[/button]

شاید برای شما سوال باشد که:

یک مهندس معمار در حین طراحی پلان یک ساختمان مسکونی، چگونه عمل می کند تا در نهایت به یک طرح فوق العاده و زیبا دست می یابد؟!

یک مهندس معمار چگونه برای خلق ایده و کانسپت خود تلاش می کند و چه چهارچوب هایی را در نظر میگیرد؟!

یک مهندس معمار چه ضوابط و مقرراتی را برای طراحی پروژه مسکونی خود در نظر میگیرد؟!

یک مهندس معمار چگونه با کارفرما و مهندسین همکار ارتباط برقرار کرده و مدیریت تیم طراحی را عهده دار می شود؟!

یک مهندس معمار چه نکات فنی، اجرایی، مقررات مهندسی، مسائل زیبا شناختی، روانشناسی و … را در طراحی مسکونی مد نظر قرار می دهد؟!

و بسیاری موارد و سوالات دیگر مطرح است که در این فیلم آموزشی به طور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل شده اند. شما در روند این فیلم به صورت کاملا عملی و کاربردی و در طی مثال های واقعی از نمونه پروژه های اجرا شده، با انواع ضوابط و مقررات و محدودیت های طراحی معماری آشنا خواهید شد.

شما دقیقا در جایگاه یک مهندس معمار شاغل در یک شرکت طراحی فرض خواهید شد که کارفرما به شما مراجعه کرده و باید ضمن بررسی کروکی و نقشه ها و مدارک ایشان، از زمین پروژه بازدید نموده و کار را شروع کنید. گام به گام جلو می روید! تمام مراحل عین روند واقعی شبیه سازی شده است!

محدودیت ها و ضوابط شهرسازی را بررسی کرده ” طول مجاز، تراکم و سطح زیربنا، ارتفاع مجاز، کاربری ها، کنسول ها، تامین پارکینگ، پخی ها، جانمایی فضاهای تجاری، انباری، زیرزمین و …” را آنالیز خواهید کرد.

نیازها و خواست کارفرما، وضعیت مالی ایشان در توان اجرای طرح و نوع سازه را به همراه سایر موارد فنی در نظر گرفته و پیش طرح اولیه تهیه می گردد. پس از ترسیم پیش طرح، مجددا با کارفرما پلن پیشنهادی را بررسی کرده و به تایید ایشان خواهید رساند.

حال آنکه چگونه پلان مورد نظر را طراحی میکنیم موضوع اصلی آموزش ما خواهد بود که به طور مفصل در این محصول به آن پرداخته شده و ساعت ها مورد نقد و بررسی قرار گرفته است. اگر به زبان ساده تر توضیح دهیم، منظور این است که شما باید به طور کامل به این موضوع که محل اتاق های خواب، نشیمن، آشپزخانه، سرویس ها، راه پله و … به علاوه ابعاد و اندازه  و نحوه ارتباط و دسترسی آنها چگونه مشخص و دیزاین می شود، تسلط داشته باشید که فوق العاده حائز اهمیت است.

اگر در پایان طراحی از شما سوال شود ( بر فرض مثال ) که چرا اتاق ها را در این قسمت قرار داده اید یا چرا سرویس بهداشتی شما با این هندسه بوده و …. بایستی برای تمام خطوطی که ترسیم کرده اید دلیل منطقی داشته باشید. اینکه تمام فضاهای شما بر حسب منطق و دلیل فنی طراحی شده باشند، نیازمند رعایت اصولی است که ما در این فیلم آموزشی “به زبانی ساده” در اختیار شما قرار داده ایم.

هم چنین از یک طراح معماری خوب انتظار می رود که طرحی منطقی و اجرایی داشته باشد که از نظر مهندس سازه نیز عملیاتی بوده و بدون نیاز به اصلاح اساسی منجر به تغییر طرح، اجرا شود. از آنجا که مدرس این فیلم آموزشی، طراح سازه و مدرس این رشته می باشند، ریزبینانه تمام موارد مرتبط با سازه را مفصل آموزش داده و یک دید فنی فوق العاده برای مخاطب ایجاد می نمایند که در بازارکار بسیار با ارزش و موثر خواهد بود.

در پایان که ایده شما روی کاغذ ترسیم گردید و به تایید کارفرما رسید، با مهندس سازه نیز مشورت نموده و نقشه های اجرایی معماری را ترسیم خواهیم کرد. تمام آنچه که نظام مهندسی در پروژه های اجرایی از شما خواهد خواست!

در مرحله بعد، کروکی ها و پلان های متنوع و مختلفی را بررسی میکنیم. ایرادات و اشکالات آنها را تحلیل نموده، نقاط قوت و ضعف آنها را تشریح خواهیم کرد. البته تمرینات و تکالیفی نیز برای شما در نظر گرفته می شود. این بخش از آموزش بسیار مهم و جذاب خواهد بود. زیرا باعث می شود که شما قادر باشید در یک نگاه، پلان های معماری مختلف را آنالیز نموده و نظر کارشناسی خود را بیان نمایید. قطعا می دانید که این موضوع، چقدر در توان طراحی شما موثر خواهد بود…

این فیلم آموزشی، حاصل بیش از ده سال کار اجرایی و طراحی بیش از هزار پروژه مسکونی بوده که به صورت کاربردی و در قالب مثال های عملی به شما آموزش داده شده است. امیدواریم در پایان آموزش، بابت وقت و هزینه ایی که صرف نموده اید رضایت کامل را داشته باشید.

[button link=”https://www.lcivil.com/shop/amozesh-tarahi-memari/” type=”icon” newwindow=”yes”] برای مشاهده و تهیه این فیلم آموزشی اینجا کلیک کنید[/button]

مجوزهای رسمی سایت لرن سیویل:

“اعتماد شما سرمایه ماست” اعتبار امروز سایت لرن سیویل ( ال سیویل دات کام )  معلول حضور و عضویت دهها هزار نفر از همکاران، مهندسین و دانشجویان عزیزی است که از سال نود و چهار تا کنون ما را همراهی کرده اند. تولید بیش از بیست فیلم آموزشی کم نظیر، ارائه هزاران پروژه، ورکشاپ، جزوه و مقاله رایگان، تنها بخشی از خدمات لرن سیویل در راستای اهداف تعیین شده من جمله توسعه علوم مهندسی و پیشرفت سطح علمی همکاران بوده است. با اینکه امروزه واژه لرن سیویل برای همگان نامی آشناست، اما برای فراهم نمودن بستر قانونی فعالیت های دیجیتال مجازی، مجوزهای رسمی از مراجع ذی صلاح جمهوری اسلامی ایران ” برای اطمینان بیشتر همکاران ” به شرح ذیل اخذ شده است :

1 : نماد اعتماد الکترونیکی ( اینماد ) از وزارت صنعت، معدن و تجارت

2 : نماد ساماندهی وب سایت های کشور از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی

3 : مجوز تولید و فروش نرم افزارهای مهندسی از سازمان اصناف رایانه ایی کشور

4 : مجوز فروش محصولات دیجیتال برخط و برحامل از سایت سرامد ( وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شماره مجوز 3484 )

 

 

بخش های اصلی آموزشی سایت ال سیویل:

همکار عزیزم. مطالب سایت بروز بوده و همیشه ابدیت خواهند شد. لذا خواهشمندیم از بخش های مختلف سایت ما دیدن فرمایید. برای مطالعه هر بخش روی آن کلیک کنید.

۱: مشاهده بهترین فیلم های آموزشی محاسبات سازه های بتنی و فولادی + معماری

۲: مشاهده ویدئوهای آموزشی رایگان و جذاب

۳: دانلود پروژه ها و نقشه ها

۴: دانلود جزوات عمرانی

مهندس عزیز، صفحات این سایت کاملا بروز و ابدیت می باشد. از شما دعوت می کنیم برگه ها و صفحات متنوع سایت خودتان را بازدید نمایید. هدف ما خدمت به همکاران و جلب رضایت شما سروران گرانقدر است. بابت حضورتان متشکریم.

آیا می دانستید در این سایت صدها ساعت فیلم آموزشی متنوع و جذاب برای آموزش نرم افزارهای مهندسی عمران و معماری ” مانند ایتبس، سیف، سپ، اتوکد، تکلا، مکس و …” به زبان ساده وجود دارد ؟! کافیست در قسمت بالای سایت، روی دکمه فروشگاه کلیک کنید تا محصولات کاربردی و بی نظیر لرن سیویل را در اختیار داشته باشید یا آنکه فیلم های آموزشی رایگان ما را به صورت آنلاین مشاهده و دانلود کنید!

جهت مشاهده کاتالوگ محصولات تولید شده سایت و همچنین فیلم های آموزشی در دست ساخت روی لینک زیر کلیک کنید. همکارانی که می خواهند از برنامه ها و محصولات آتی ما مطلع باشند، کاتالوگ زیر را دانلود کنند.

[button link=”http://dl.lcivil.com/dekan/products.lcivil.rar” type=”icon”] لیست فیلم های آموزشی موجود و در دست تولید سایت[/button]

شما می توانید :

شما می توانید برای دانلود جزوات مد نظر خود، عنوان آن را در منوی جستجوی بالای سایت وارد کرده و با ورود به پست ها و نوشته های متنوع سایت ما، مطالب، جزوات یا فیلم های آموزشی مد نظر خود را دانلود فرمایید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

کانال تلگرام سایتسوپرگروه تلگرام سایتویدیوهای ما در یوتیوب صفحه فیسبوک مالرن سیویل در گوگل پلاسپیج تویتر سایت ما
با تشکر فرزاد چمن آرا       مدیر سایت لرن سیویل “مرجع تخصصی آموزش نرم افزارهای شرکت CSI امریکا”

از اینکه لرن سیویل را انتخاب کرده اید، سپاسگزاریم. ما را از نظرات خود محروم نفرمایید.
مطالب، محتوا، کتاب، پروژه و یا هر موضوعی که به آن نیاز دارید را از لرن سیویل، سایت خودتان بخواهید.
سعی خواهیم نمود خواسته شما را در حداقل زمان تامین نماییم. برای این منظور در قسمت نظرات هر مطلب، پیام خود را بگذارید.

شماره تماس پشتیبانی سایت: ۰۹۱۸۵۸۸۶۰۵۷ و 09189443709
LCIVIL.COM (2)

[button link=”https://www.lcivil.com/shop/amozesh-tarahi-memari/” type=”icon” newwindow=”yes”] برای مشاهده و تهیه این فیلم آموزشی اینجا کلیک کنید[/button]
آخرین محصولات سایت

  • آموزش مدلسازی سوله های خرپایی و قوسی در نرم افزار SAP
   آموزش مدلسازی سوله های خرپایی و قوسی در نرم افزار SAP
   • بررسی اشکالات اجرایی در سازه های بتنی
    بررسی اشکالات اجرایی در سازه های بتنی
    • فیلم آموزش طراحی دال های مجوف کوبیاکس و یوبوت
     فیلم آموزش طراحی دال های مجوف کوبیاکس و یوبوت
     • فیلم آموزش طراحی معماری برای پروژه های مسکونی
      فیلم آموزش طراحی معماری برای پروژه های مسکونی
      • فیلم آموزش تکلااستراکچر برای سازه های بتنی به زبان ساده
       فیلم آموزش تکلااستراکچر برای سازه های بتنی به زبان ساده
       • فیلم آموزش کاربردی تکلا استراکچر به زبان ساده
        فیلم آموزش کاربردی تکلا استراکچر به زبان ساده
        • فیلم آموزش نرم افزار آباکوس | سری دوم
         فیلم آموزش نرم افزار آباکوس | سری دوم
         • فیلم آموزش نرم افزار آباکوس | سری اول
          فیلم آموزش نرم افزار آباکوس | سری اول
          • آموزش طراحی سازه فولادی با دیواربرشی بتنی در ایتبس
           آموزش طراحی سازه فولادی با دیواربرشی بتنی در ایتبس
           • فیلم آموزش تری دی مکس به زبان ساده
            فیلم آموزش تری دی مکس به زبان ساده
            • فیلم آموزش کامل ایتبس ۹٫۷٫۴ |صفرتاصد سازه بتنی در ETABS9.7.4
             فیلم آموزش کامل ایتبس ۹٫۷٫۴ |صفرتاصد سازه بتنی در ETABS9.7.4
             • آموزش گام به گام طراحی سوله به روش LRFD با SAP2000
              آموزش گام به گام طراحی سوله به روش LRFD با SAP2000